Connect with us

Hi, what are you looking for?

Porady

Chrome flags, najciekawsze, ukryte funkcje w przeglądarce Google, które powinieneś znać

W przeglądarce Google Chrome dla komputerów stacjonarnych znajdują się dwa panele ustawień: Jeden, który pojawia się po wybraniu opcji Ustawienia z menu aplikacji, i jeden, który pojawia się po wpisaniu chrome://flags w pasku adresu i naciśnięciu klawisza Enter. Te flagi Chrome to bardziej eksperymentalne ustawienia przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników, ale każdy może z nich skorzystać. Pozwalają kontrolować wygląd przeglądarki, dostosowywać wydajność, przyspieszać pobieranie i wiele innych. Aby znaleźć te, które Cię interesują, użyj pola wyszukiwania na górze listy flag, a następnie włącz lub wyłącz je za pomocą rozwijanych menu po prawej stronie. Oto najciekawsze z nich:

Wymuś tryb ciemny
Jeśli chodzi o tryb ciemny, Google Chrome domyślnie podąża za systemem operacyjnym, na którym go uruchamiasz: jeśli Windows lub macOS jest ustawiony w konfiguracji trybu ciemnego, Chrome odpowiednio się do tego dostosuje. Jeśli wolisz używać Chrome’a w trybie ciemnym przez cały czas, znajdź flagę #enable-force-dark i ustaw ją na Enabled. Od tego momentu każda odwiedzana witryna będzie otrzymywać komunikat o wyświetlaniu jej zawartości w trybie ciemnym, bez względu na to, co robi reszta Twojego oprogramowania.

Szukanie obrazków za pomocą Google Lens
Google Lens to narzędzie do wyszukiwania wizualnego: Potrafi identyfikować punkty orientacyjne, zwierzęta, witryny sklepowe i wiele innych. Jest dostępne w różnych miejscach, w tym jako aplikacja mobilna, a po włączeniu odpowiedniej flagi można z niego korzystać także w Chrome. Flaga, którą należy włączyć to #enable-lens-region-search. Gdy już to zrobisz, kliknij prawym przyciskiem myszy na pustą część dowolnej strony internetowej, wybierz opcję Przeszukaj obrazy za pomocą Google Lens i wybierz obraz, który chcesz przeszukać.

Szybki podgląd otwartych kart
Włącz flagę #tab-hover-card-images na liście, a nawigacja między dużą liczbą zakładek stanie się nagle dużo łatwiejsza. Po najechaniu kursorem na zakładkę, zobaczysz nie tylko tytuł strony w niej zawartej, ale także wyskakującą miniaturkę treści, którą ona pokazuje.

Przechowuj więcej stron w cache przeglądarki
Zlokalizuj flagę #back-forward-cache i ustaw ją na Włączone, a Chrome będzie przechowywał więcej stron w pamięci podręcznej lokalnie na Twoim komputerze, gdy będziesz korzystać z przycisków do przodu i do tyłu w przeglądarce. Poprawia to szybkość przeglądania na wolniejszych lub mniej stabilnych łączach internetowych (przynajmniej jeśli często przechodzisz do przodu i do tyłu), ponieważ strony nie będą musiały być ładowane z sieci za każdym razem.

Zamróz karty, których nie używasz
Chrome obsługuje teraz grupowanie kart, by pomóc ci lepiej nimi zarządzać. Gdy ukrywasz grupę kart pod nagłówkiem grupy, by uporządkować pasek kart, nazywamy to zwijaniem grupy kart. Gdy flaga #tab-groups-collapse-freezing jest włączona, zamrozi ona karty w grupie, gdy je zwiniesz. Oznacza to, że będą one w stanie hibernacji i nie będą pobierać żadnych zasobów systemowych, dopóki nie otworzysz ich ponownie.

Importuj swoje hasła
W Google Chrome jest wbudowany menedżer haseł, który znajdziesz, klikając trzy kropki w prawym górnym rogu, a następnie wybierając Ustawienia, Autouzupełnianie i Hasła. Kliknij trzy kropki po prawej stronie tuż nad listą haseł, a znajdziesz opcję eksportowania haseł – jeśli chcesz mieć możliwość importowania haseł także do Chrome, włącz flagę #password-import.

Przyspiesz pobieranie plików
Pobieranie równoległe to takie, w którym aplikacja żąda pobrania kilka razy, co powinno przyspieszyć czas transferu w wielu przypadkach. Jeśli nie masz nic przeciwko dodatkowej przepustowości, możesz włączyć tę funkcję poprzez znalezienie flagi #enable-parallel-downloading i przełączenie jej na Enabled.

Uruchom tryb Reader Mode
Flaga #enable-reader-mode włącza ukryty w Chrome Tryb Czytelnika – uproszczony, przyjemny dla oka układ strony, w którym wycięto reklamy i wiele elementów wyposażenia strony, pozostawiając tylko tekst i obrazy artykułu, który oglądasz. Kiedy ta flaga jest włączona, a Ty jesteś na stronie, która może być przekształcona w Reader Mode, zobaczysz małą ikonę książki po prawej stronie paska adresu. Kliknij ją, aby włączyć lub wyłączyć prostszy tryb czytania.

Zmniejsz zużycie danych wideo
Jeśli korzystasz z niestabilnego połączenia internetowego lub jesteś poza domem i jesteś przywiązany do połączenia danych w telefonie, możesz zminimalizować ilość danych używanych przez Chrome. Włącz w Chrome flagę #enable-lite-video, a przeglądarka będzie prosić o wersje filmów w niskiej rozdzielczości z odwiedzanych witryn. Po drodze stracisz trochę wizualnej przejrzystości, ale będziesz też zużywał znacznie mniej danych podczas oglądania.

Szybsze wypełnianie formularzy
Aby zaoszczędzić Ci czas podczas wypełniania formularzy i dokonywania płatności w internecie, Chrome zapisuje dla Ciebie informacje, takie jak adresy i dane karty kredytowej. Domyślnie podpowiada szczegóły podczas przechodzenia przez formularz, dając Ci możliwość wyboru sugestii w trakcie jego wypełniania. Jeśli jednak zmienisz flagę #show-autofill-type-predictions na Enabled, wtedy te sugestie będą automatycznie wstawiane za Ciebie, bez konieczności wpisywania. Zakładając, że Chrome poprawnie identyfikuje pola formularza, powinno to zaoszczędzić Ci więcej czasu.

Więcej podobnych postów

Komputery i laptopy

Kiedy szukasz nowego laptopa – czy to do szkoły, do pracy, lub do użytku osobistego – najważniejszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest...

Porady

Oto dwa często zadawane przez użytkowników systemu operacyjnego Windows 10 pytania: czy mogę przenieść system Windows 10 na nowy dysk twardy? Jak przenieść Windows...

Ciekawostki

Elon Musk, CEO firmy SpaceX wystrzeliwuje satelity na orbitę i obiecuje dostarczyć szybki szerokopasmowy internet do jak największej liczby ludzi. Kiedy myślisz o przedsiębiorcy-miliarderze...

Ciekawostki

W dzisiejszych czasach można wybrać podstawowy laptop za kilkaset złotych, i będzie on wykonywać swoją pracę. Jednak laptopy wymienione poniżej są dalekie od podstawowych,...

Copyright © 2021 TechMode.