Connect with us

Hi, what are you looking for?

Porady

DuckDuckGo: wyszukiwarka, która cię nie śledzi. Czy jest bezpieczna?

Wyobraź sobie wyszukiwarkę, która nie śledzi Cię i nie gromadzi Twoich danych. Wszystkie ślady danych, które generujesz podczas korzystania z niej, natychmiast znikają, a Ty możesz przeglądać strony bezpiecznie i prywatnie. W erze big tech i data farming brzmi to jak fantazja, prawda? Ale dzięki DuckDuckGo, wyszukiwarce skoncentrowanej na prywatności, nie musisz już polegać na Google. Czym więc jest DuckDuckGo? Jak to działa? I czy DuckDuckGo jest bezpieczne?

Co to jest DuckDuckGo?
DuckDuckGo to wyszukiwarka skupiająca się na ochronie prywatności. W przeciwieństwie do Google, nie oferuje spersonalizowanych wyników wyszukiwania, dzięki czemu trudniej jest wpaść w informacyjną komorę echa. Nie profiluje swoich użytkowników według ich wzorców wyszukiwania, więc wszyscy otrzymują takie same wyniki wyszukiwania.

Choć działa przede wszystkim jako wyszukiwarka internetowa, taka jak Google czy Bing, DuckDuckGo ma też własny dodatek do Chrome. DuckDuckGo jest uproszczoną wyszukiwarką, która nie oferuje wielu dodatkowych funkcji, a zamiast tego skupia się na swojej głównej funkcji – zapewnieniu wysokiej jakości i prywatności w wyszukiwaniu.

DuckDuckGo nie rozdziela również wyników wyszukiwania na wiele stron. Zamiast tego masz pojedynczy, niekończący się przewijak. Jest to o wiele wygodniejsze, ponieważ w przypadku Google wielu użytkowników nie zadaje sobie trudu, aby zajrzeć dalej niż na pierwszą stronę.

Czy DuckDuckGo jest bezpieczne?
DuckDuckGo jest dość bezpieczne i oferuje znacznie więcej prywatności niż popularne przeglądarki. Przede wszystkim, głównym atutem DuckDuckGo jest prywatność wyszukiwania. Oznacza to, że DuckDuckGo nie zbiera Twoich danych i nie śledzi Cię podczas wyszukiwania. W przeciwieństwie do Google, nie łączy tego, czego szukasz w sieci, z Twoim adresem IP. Oznacza to, że nie będziesz bombardowany spersonalizowanymi reklamami.

Nie zbiera również historii wyszukiwania, więc za każdym razem, gdy korzystasz z wyszukiwarki, jest to nowy początek. Oczywiście wadą tego rozwiązania jest brak funkcji autosugestii, ale to niewielka cena za bardziej prywatne przeglądanie. Możesz również udostępnić swoje dane osobowe DuckDuckGo, ale tylko wtedy, gdy tego chcesz.

Jak DuckDuckGo zarabia pieniądze?
Oczywiście DuckDuckGo nadal musi jakoś zarabiać na swojej działalności, więc nadal używa reklam opartych na słowach kluczowych, które wpisujesz. Jeśli szukasz „karmy dla kotów”, reklamy na stronie wyszukiwania DuckDuckGo mogą to odzwierciedlać. Jednak usługa nie będzie pamiętać, że szukałeś karmy dla kotów po przejściu do nowej strony.

DuckDuckGo wykorzystuje również kody afiliacyjne i zarabia na prowizjach, gdy użytkownik kupuje produkt po wyszukaniu go za pośrednictwem DuckDuckGo lub jednej z jego reklam.

Więcej podobnych postów

Komputery i laptopy

Kiedy szukasz nowego laptopa – czy to do szkoły, do pracy, lub do użytku osobistego – najważniejszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest...

Porady

Oto dwa często zadawane przez użytkowników systemu operacyjnego Windows 10 pytania: czy mogę przenieść system Windows 10 na nowy dysk twardy? Jak przenieść Windows...

Ciekawostki

Elon Musk, CEO firmy SpaceX wystrzeliwuje satelity na orbitę i obiecuje dostarczyć szybki szerokopasmowy internet do jak największej liczby ludzi. Kiedy myślisz o przedsiębiorcy-miliarderze...

Ciekawostki

W dzisiejszych czasach można wybrać podstawowy laptop za kilkaset złotych, i będzie on wykonywać swoją pracę. Jednak laptopy wymienione poniżej są dalekie od podstawowych,...

Copyright © 2021 TechMode.