Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gadżety

Dysk zewnętrzny SSD i HDD, co wybrać ? ranking 2021

Najlepsze zewnętrzne dyski SSD i HDD przechowują i zabezpieczają Twoje dane, które są obecnie codzienną koniecznością dla większości ludzi. Niezależnie od tego, czy są to zdjęcia, pliki czy aplikacje, wymagania dotyczące pamięci masowej stale rosną. Zamiast nadążać za tymi wymaganiami, usuwając cenne pliki lub zdjęcia (lub różne dokumenty, których tworzenia nie pamiętasz), zainwestuj w dysk zewnętrzny, a nie pożałujesz.

Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa dodatkowym plikom, dysk zewnętrzny można również wykorzystać jako kopię zapasową laptopa lub telefonu, a nawet do rozszerzenia pamięci masowej na gry Xbox Series X lub PS5. Niezależnie od tego, jakie są Twoje potrzeby związane z zakupem zewnętrznego rozwiązania pamięci masowej, mamy dla Ciebie odpowiedni wybór. Oto najlepsze dyski HDD i SSD na rynku.

HDD czy SSD, co wybrać?
Dyski twarde (HDD), tradycyjne wirujące dyski twarde, to znacznie bardziej przystępna opcja pamięci masowej. Do przechowywania danych używają ruchomych talerzy magnetycznych, podczas gdy głowice odczytująco-zapisujące manipulują danymi w razie potrzeby. Ponieważ wszystkie dane są przechowywane w postaci fizycznej, podczas pracy słychać klasyczny dźwięk warkotu. Mają one również tendencję do bycia większą opcją ze względu na przestrzeń, której wymagają wirujące dyski. Niestety, wszystkie ruchome części sprawiają, że urządzenie jest podatne na uszkodzenia wewnętrzne, a prędkości transferu są wolne jak na dzisiejsze standardy.

Z kolei dyski półprzewodnikowe (SSD) do przechowywania danych wykorzystują układ scalony znany jako mikroprocesor. Oznacza to, że do odczytu, zapisu i przechowywania danych wykorzystują impulsy elektryczne zamiast ruchomych części. Bez ruchomych części, dyski SSD przetwarzają dane znacznie szybciej i mogą być budowane na znacznie bardziej kompaktową skalę.

Dlaczego warto wybrać dysk HDD zamiast SSD?
Zazwyczaj dyski SSD są lepszym wyborem pod względem wydajności i przenośności. Nie zawsze oznacza to jednak, że będzie to właściwy wybór dla Ciebie. Choć dyski SSD stają się coraz tańsze, w miarę wzrostu ich popularności, dyski HDD są nadal znacznie tańszym rozwiązaniem, jeśli chcesz przechowywać bardziej „statyczne” dane. Jeśli więc chcesz po prostu przechowywać pliki takie jak dokumenty, zdjęcia i inne pliki, które nie są potrzebne na co dzień, dysk HDD może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Ranking najlepszych dysków zewnętrznych roku 2021:
Poniżej znajduje się lista najlepszych dysków zewnętrznych, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagającego miłośnika hardware.

ADATA SE800
Zewnętrzny dysk SSD ADATA SE800 to wszystko, czego oczekujesz od kieszonkowego dysku półprzewodnikowego: elegancki, wytrzymały, niedrogi i szybki. Będzie on doskonałym dodatkiem do Twojego zestawu.

LaCie Rugged SSD Pro
Dysk zewnętrzny LaCie Rugged SSD Pro jest przeznaczony dla profesjonalnych kamerzystów i innych osób pracujących w terenie z komputerami wyposażonymi w złącze Thunderbolt 3 (najczęściej Mac). Mały, lekki, a nawet wysyłany pocztą, zasługuje na prawo dodania słowa „niezwykle” przed „szybki i wytrzymały”.

iStorage DiskAshur M2
Przenośny dysk SSD iStorage DiskAshur M2 jest wyposażony w wiele funkcji zabezpieczeń, które chronią Twoje dane. Jest odporny na żywioły, można go przejechać i kosztuje mniej niż podobne dyski SSD z zabezpieczeniami.

Samsung Portable SSD T7 Touch
Oferując doskonałą wydajność i łatwe w użyciu zabezpieczenia, przenośny dysk SSD T7 Touch firmy Samsung o wielkości karty kredytowej, odczytujący odciski palców, to wszechstronny zewnętrzny dysk półprzewodnikowy.

SanDisk Extreme Portable SSD V2
Dzięki przyzwoitej prędkości, szyfrowaniu danych i pewnej ochronie przed żywiołami, a wszystko to w rozsądnej cenie, Extreme Portable SSD V2 firmy SanDisk to solidny zewnętrzny dysk SSD dla osób często podróżujących i twórców treści.

WD My Passport SSD
Dzięki 256-bitowemu szyfrowaniu sprzętowemu AES, dysk WD My Passport SSD 2020 będzie dobrze służył osobom podróżującym służbowo, a jego bezkonkurencyjna szybkość i pojemność sprawiają, że doskonale nadaje się do przechowywania biblioteki multimediów z szybkim dostępem.

Buffalo SSD-PUT Portable SSD
Innowacyjny dysk SSD-PUT firmy Buffalo oferuje prędkość i pojemność dysku półprzewodnikowego w obudowie typowego dysku USB. Jest dobry do ogólnego użytku, choć wyniki testów pokazują, że lepiej nadaje się do przesyłania i przechowywania plików niż ładowania programów.

Crucial X8
Duża ilość pamięci masowej w niewielkiej obudowie i przystępna cena. Jest polecany dla wideofilów, graczy i innych maniaków danych.

Więcej podobnych postów

Komputery i laptopy

Kiedy szukasz nowego laptopa – czy to do szkoły, do pracy, lub do użytku osobistego – najważniejszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest...

Porady

Oto dwa często zadawane przez użytkowników systemu operacyjnego Windows 10 pytania: czy mogę przenieść system Windows 10 na nowy dysk twardy? Jak przenieść Windows...

Ciekawostki

Elon Musk, CEO firmy SpaceX wystrzeliwuje satelity na orbitę i obiecuje dostarczyć szybki szerokopasmowy internet do jak największej liczby ludzi. Kiedy myślisz o przedsiębiorcy-miliarderze...

Ciekawostki

W dzisiejszych czasach można wybrać podstawowy laptop za kilkaset złotych, i będzie on wykonywać swoją pracę. Jednak laptopy wymienione poniżej są dalekie od podstawowych,...

Copyright © 2021 TechMode.