Connect with us

Hi, what are you looking for?

Motoryzacja

Elektryczny dress code – modnie czy wygodnie?

Jedynym obowiązkowym według prawa wyposażeniem kierowcy skutera elektrycznego w Polsce jest kask. Wybór modeli jest ogromny. Możesz również zamówić spersonalizowany kask według indywidualnego projektu. Podstawowe kryterium wyboru powinno być jednak zawsze jedno – bezpieczeństwo. Dobry kask może nawet uratować Ci życie. Materiały używane do produkcji kasków to poliwęglan, włókna szklane lub węglowe, jednak to skorupy kompozytowe są uznawane za najtrwalsze i najbezpieczniejsze.

Jeśli chcesz poczytać o zaletach skutera elektrycznego, zachęcamy do przejrzenia artykułu https://supersoco.pl/miejski-skuter-poznaj-zalety-nowoczesnego-rozwiazania/. Dziś poruszymy temat ubioru, który nierozerwalnie łączy się z bezpieczeństwem oraz komfortem jazdy. Jak odpowiednio ubrać się na skuter elektryczny?

Typy kasków na skuter – przegląd

Najpopularniejszym typem kasku na skuter elektryczny jest kask otwarty. Jest on niezwykle wygodny do jazdy po mieście i lekki. Nie zakrywa całej głowy oraz szczęki. Przepływ powietrza w takich kaskach jest bardzo duży, dzięki czemu masz zapewniony komfort w czasie cieplejszych dni. Ze względu na budowę nie ogranicza on słuchu kierującego, co wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Zapewnia doskonałą widoczność, jednak brak wizjera wymaga zakupu okularów lub gogli.

Kolejnym typem są kaski klasyczne o pełniejszej skorupie, ale również bez ochrony szczęki. Nazywane są też kaskami 3/4. Często nie posiadają szyby.

Kask integralny gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo ze względu na swoją pełną budowę z zabudowaną szczęką. Dobrze izoluje od wiatru, deszczu czy hałasu. Liczne otwory wentylacyjne umożliwiają pełny przepływ powietrza do środka.

Kask szczękowy łączy w sobie cechy kasku otwartego i integralnego. Wyróżniają go szczęki montowane na zawiasach, co umożliwia lepszą regulację. Jest on jednak dość ciężki i nie zaleca się go na przejażdżki skuterem elektrycznym po mieście.

Wygrywa praktyczność i bezpieczeństwo

Mimo mniejszego poziomu bezpieczeństwa wielu użytkowników skuterów miejskich decyduje się na kask otwarty ze wglądu na dużą wygodę użytkowania, znakomitą widoczność orazduży przewiew. Niewielki i lekki kask bez trudu można schować pod kanapą, czego z kaskiem integralnym zrobić nie można. Najważniejszym kryterium doboru kasku są normy bezpieczeństwa ECE 22-05, które są niezbędnym minimum. Dobrej jakości kaski na skuter powinny mieć dodatkowe certyfikaty.

Ochrona dłoni

Rękawiczki doskonale chronią dłonie przed chłodem w czasie jazdy, zapewniając komfortową jazdę. Oprócz tego zabezpieczają ręce przed urazami. Rękawice na skuter elektryczny do jazdy miejskiej są lekkie, przewiewne i dadzą Ci swobodę ruchu. Wybór kolorów, rozmiarów i materiałów jest ogromny. Możesz zatem bez problemu połączyć bezpieczeństwo ze stylowym, modnym lookiem. Dzięki odpowiedniej wentylacji krótsze rękawice miejskie można zakładać nawet w upalne dni.

Praktyczne wskazówki

Dla prędkości miejskich 40-45 km/h ubiór na skuter elektryczny nie musi spełniać żadnych rygorystycznych wymogów. Warto jednak pamiętać, że wysokie obcasy, klapki, sandały, długie sukienki oraz białe spodnie są bardzo niepraktyczne. Odpowiednia kurtka to jeden z najważniejszych elementów. Najlepiej sprawdzi się skórzana. Dobry but na skuter elektryczny powinien usztywnić kostkę, chronić piętę oraz palce i zapewniać przewiew.

W sklepach dostępne są specjalne linie odzieży dedykowanej do jazdy skuterem lub motocyklem elektrycznym z membranami, ukrytymi ochraniaczami, wykonane z trudnościeralnych tkanin. Rozmaite wzory, kroje i kolory pozwolą Ci stylowo przemieszczać się po mieście.

Do spokojnej codziennej jazdy jednośladem elektrycznym możesz ubrać się według własnego stylu i wyglądać elegancko. Zapraszamy do https://supersoco.pl/, gdzie odnajdziesz swój wymarzony skuter. Spójna stylizacja nawiązująca do charakteru jednośladu zapewni Ci wiele pełnych zachwytu spojrzeń i pozwoli wyróżnić się z szarego, miejskiego tłumu.

Więcej podobnych postów

Komputery i laptopy

Kiedy szukasz nowego laptopa – czy to do szkoły, do pracy, lub do użytku osobistego – najważniejszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest...

Porady

Oto dwa często zadawane przez użytkowników systemu operacyjnego Windows 10 pytania: czy mogę przenieść system Windows 10 na nowy dysk twardy? Jak przenieść Windows...

Ciekawostki

Elon Musk, CEO firmy SpaceX wystrzeliwuje satelity na orbitę i obiecuje dostarczyć szybki szerokopasmowy internet do jak największej liczby ludzi. Kiedy myślisz o przedsiębiorcy-miliarderze...

Ciekawostki

W dzisiejszych czasach można wybrać podstawowy laptop za kilkaset złotych, i będzie on wykonywać swoją pracę. Jednak laptopy wymienione poniżej są dalekie od podstawowych,...

Copyright © 2021 TechMode.