Connect with us

Hi, what are you looking for?

Porady

Jak edytować plik PDF online? Poznaj to darmowe narzędzie

Jeśli regularnie wysyłasz pliki PDF przez Internet, poniższy przewodnik znacznie ułatwi Ci życie.

PDF, skrót od portable document format, jest rodzajem pliku cyfrowego, który pozwala na wysyłanie treści czytelnych dla innych użytkowników, niezależnie od tego, jakiego oprogramowania używają do przeglądania pliku. Aby pliki PDF można było dostosować do różnych platform przeglądania, tekst i obrazy pliku nie mogą być łatwo modyfikowane po ich spakowaniu do postaci PDF. Ale nie jest to wcale niemożliwe.

Niezależnie od tego, czy używasz komputera z systemem Mac czy Windows, dostępne są narzędzia do edycji tekstu i grafiki w dokumencie, który został już przekształcony w PDF. Możesz nawet zrobić to online, jak również przekonwertować PDF z powrotem do dokumentów Microsoft Word, aby edytować zawartość w oryginalnym, edytowalnym formacie.

Jak edytować plik PDF online?
1. Znajdź stronę internetową z edytorem PDF online, taką jak Sejda.
2. Przeciągnij lub prześlij swój plik PDF na stronę główną witryny.
2. Poczekaj, aż dokument zostanie wyświetlony.
3. Z górnego lub bocznego paska narzędzi wybierz rodzaj edycji lub uzupełnienia, które chcesz wykonać.
4. Umieść kursor na obszarze dokumentu, który chcesz zmodyfikować, i rozpocznij edycję.
5. Aby edytować istniejący tekst w programie Sejda, wybierz z paska narzędzi opcję „Tekst” i umieść kursor nad tekstem, który chcesz edytować.
6. Zapisz zmiany i pobierz edytowany plik PDF.

Kłopoty związane z koniecznością używania drogiego programu, takiego jak Adobe, do edycji tak popularnego typu pliku nie pozostały niezauważone i obecnie istnieje wiele narzędzi online, których można używać za darmo do edycji plików PDF. Ale to również oznacza, że nie ma jednego uniwersalnego zestawu wskazówek do edycji na każdej stronie internetowej dostępnej dla Ciebie.

W powyższej instrukcji oparliśmy się na narzędziu o nazwie Sejda, jednej z niewielu darmowych stron internetowych, które pozwalają na edycję istniejącego tekstu – jak również dodawanie nowych treści na wierzchu oryginału. Istnieje też kilka innych darmowych narzędzi dostępnych online:

FormSwift: Pozwala dodać nową treść, a nawet e-podpis.
PDFescape: Dodaje nową zawartość i pozwala na tworzenie nowego PDF od podstaw.
Smallpdf: Dodaje nową zawartość, a także zapisuj pliki PDF na platformach takich jak Google Drive, Dropbox, a nawet Microsoft Word.

Więcej podobnych postów

Komputery i laptopy

Kiedy szukasz nowego laptopa – czy to do szkoły, do pracy, lub do użytku osobistego – najważniejszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest...

Porady

Oto dwa często zadawane przez użytkowników systemu operacyjnego Windows 10 pytania: czy mogę przenieść system Windows 10 na nowy dysk twardy? Jak przenieść Windows...

Ciekawostki

Elon Musk, CEO firmy SpaceX wystrzeliwuje satelity na orbitę i obiecuje dostarczyć szybki szerokopasmowy internet do jak największej liczby ludzi. Kiedy myślisz o przedsiębiorcy-miliarderze...

Ciekawostki

W dzisiejszych czasach można wybrać podstawowy laptop za kilkaset złotych, i będzie on wykonywać swoją pracę. Jednak laptopy wymienione poniżej są dalekie od podstawowych,...

Copyright © 2021 TechMode.