Connect with us

Hi, what are you looking for?

Porady

Jak przenieść system Windows 10 na dysk SSD bez ponownej instalacji systemu operacyjnego? Oto darmowe oprogramowanie, które nam w tym pomoże

Oto dwa często zadawane przez użytkowników systemu operacyjnego Windows 10 pytania: czy mogę przenieść system Windows 10 na nowy dysk twardy? Jak przenieść Windows 10 na nowy dysk SSD? Oczywiście, możesz łatwo migrować system Windows 10 na nowy dysk, taki jak SSD, bez ponownej instalacji systemu operacyjnego. Ten post pokazuje najlepsze oprogramowanie do klonowania SSD Windows 10.

Jak przenieść system Windows 10 na dysk SSD bez ponownej instalacji systemu operacyjnego?
Jak przenieść system operacyjny na dysk SSD? Właściwie, to nie jest tak trudne, jak by się wydawało. W tym artykule, mamy zamiar pokazać kilka niezbędnych procesów klonowania, aby przenieść system Windows z dysku HDD na SSD prawidłowo z diskpart menedżera.

Przygotowanie:
Przygotuj dysk SSD jako dysk docelowy. Należy pamiętać, że miejsce na dysku SSD nie może być mniejsze niż używane miejsce na dysku źródłowym.
Musimy także posiadać narzędzie do klonowania. Na rynku oprogramowania dostępnych jest wiele rodzajów narzędzi do klonowania. Tutaj pokażemy Ci najlepsze oprogramowanie do klonowania SSD dla Windows 10 – MiniTool Partition Wizard.

Kreator partycji MiniTool

Jeśli chcesz, aby Twój komputer uruchamiał się szybko, po prostu zaktualizuj system Windows 10 do SSD, klonując dysk systemowy z pomocą oprogramowania do migracji dysków. Jeśli szukasz takiego programu, MiniTool Partition Wizard jest dobrym wyborem.

Aplikacja MiniTool Partition Wizard, to potężne narzędzie do zarządzania partycjami, dzięki któremu możesz zmienić rozmiar partycji, odzyskać utraconą partycję Windows, odbudować MBR, sklonować dysk, migrować system operacyjny i zrobić wiele więcej. Jeśli musisz migrować system Windows 10 na nowy dysk twardy, na przykład SSD, wypróbuj to oprogramowanie.

Klonowanie windows na dysk SSD krok po kroku
Krok 1: Uruchom kreator partycji MiniTool Partition Wizard, aby przenieść system operacyjny na dysk SSD. Przygotuj dysk SSD jako dysk docelowy i podłącz go do komputera. Uruchom oprogramowanie do klonowania PC do jego głównego interfejsu. Zobaczysz wtedy wszystkie dyski twarde w Twoim komputerze wymienione tutaj. Wybierz opcję Migrate OS to SSD/HD Wizard z menu kreatora, aby przenieść system Windows 10 na dysk SSD.

Krok 2: Wybierz metodę przenoszenia systemu Windows 10 na dysk SSD. Istnieją dwa tryby migracji. Wystarczy sprawdzić jeden zgodnie z potrzebami, aby zmigrować Windows 10 na SSD bez utraty danych. Jeśli chcesz zastąpić dysk systemowy dyskiem SSD, wybierz pierwszy tryb. Funkcja tej opcji jest taka sama jak funkcja Copy Disk.

Niektórzy z Was mogą zapytać: jak migrować tylko Windows 10 na SSD bez ponownej instalacji systemu? Tutaj drugi tryb jest odpowiedni, ponieważ może skopiować tylko wymagane przez system partycje rozruchowe na nowy dysk twardy lub SSD.

Krok 3: Wybierz dysk docelowy.
Wybierz, aby przenieść system Windows 10 na nowy dysk twardy, taki jak dysk SSD. Tutaj należy pamiętać, że wszystkie dane z dysku SSD zostaną usunięte podczas procesu migracji. Dlatego upewnij się, że dysk nie zawiera ważnych plików osobistych, folderów lub dokumentów.

Krok 4: Przejrzyj zmiany.
Wybierz tryb kopiowania, Dopasuj partycje do całego dysku lub Kopiuj partycje bez zmiany rozmiaru. Ponadto musimy zaznaczyć opcję Wyrównaj partycje do 1MB (Align partitions to 1MB) dla dysku SSD. Jeśli chcesz użyć GPT jako stylu partycji dysku SSD, zaznacz opcję Użyj tabeli partycji GUID dla dysku docelowego. Wtedy stanie się on dyskiem GPT.

Krok 5: Przeczytaj notatkę o rozruchu.
Pojawi się notatka lub opcja startowa, która powie ci jak uruchomić komputer z dysku docelowego.

Krok 6: Zastosuj wszystkie zmiany.
Wykonaj migrację systemu operacyjnego, naciskając przycisk Zastosuj. Po tym, można dwukrotnie sprawdzić, czy migracja Windows 10 jest udany.

Częste pytanie związane z klonowaniem systemu Windows 10
– Czy mogę przenieść tylko system operacyjny Windows 10 z dysku SSD o pojemności 1 TB na dysk SSD o pojemności 256 GB, ale pozostałe dane pozostawić na oryginalnym dysku SSD?

– Aby sklonować system Windows 10 na mniejszy dysk SSD z powodzeniem, musisz upewnić się, że nowy dysk SSD ma wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić cały system operacyjny. Z drugiej strony, jesteś w stanie migrować tylko Windows 10 na SSD bez ponownej instalacji systemu operacyjnego łatwo, i pozostawić resztę danych na oryginalnym dysku SSD. Wystarczy spróbować Kreatora migracji systemu operacyjnego na dysk SSD/HD w Kreatorze partycji, aby przenieść tylko partycje systemu operacyjnego (opcja B).

– Czy klonowanie systemu będzie działać z zewnętrznym dyskiem takim jak WD passport, a jeśli tak, to czy będzie się normalnie uruchamiać?

– MiniTool Partition Wizard, narzędzie diskpart, może łatwo przenieść Windows 10 na dysk SSD, który pochodzi z Western Digital (WD), Samsung, Toshiba, ADATA, SanDisk itp. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli dysk startowy jest podłączony przez USB, Windows 10 może się nie uruchomić, ale możesz spróbować podłączyć dysk docelowy przez SATA, jeśli to możliwe. Jeśli chcesz uruchomić system z dysku docelowego, musisz ustawić priorytet rozruchu w BIOS-ie.

Uwaga: Kreator Migrate OS to SSD/HD nie może przenieść systemu Windows do określonego nieprzydzielonego miejsca, spowoduje to usunięcie danych z całego dysku docelowego.

– Jak przenieść miejsce z dysku D na dysk C w systemie Windows 10?
– To pytanie jest również często zadawane po migracji systemu Windows 10 na nowy dysk twardy, taki jak dysk SSD. Jeśli dysk C jest mały, możesz łatwo przenieść miejsce z dysku D na dysk C za pomocą kreatora partycji MiniTool Partition Wizard. Jako profesjonalny menedżer partycji Windows, może on zmienić rozmiar partycji i rozszerzyć partycję dysku za pomocą swoich potężnych funkcji.

Więcej podobnych postów

Komputery i laptopy

Kiedy szukasz nowego laptopa – czy to do szkoły, do pracy, lub do użytku osobistego – najważniejszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest...

Ciekawostki

Elon Musk, CEO firmy SpaceX wystrzeliwuje satelity na orbitę i obiecuje dostarczyć szybki szerokopasmowy internet do jak największej liczby ludzi. Kiedy myślisz o przedsiębiorcy-miliarderze...

Ciekawostki

W dzisiejszych czasach można wybrać podstawowy laptop za kilkaset złotych, i będzie on wykonywać swoją pracę. Jednak laptopy wymienione poniżej są dalekie od podstawowych,...

Porady

Większość programów do przeglądania obrazów ma wbudowaną funkcję pomagającą zmieniać ich rozmiar. Oto nasze ulubione narzędzia do zmiany rozmiaru obrazu dla systemu Windows. Wybraliśmy...

Copyright © 2021 TechMode.