Connect with us

Hi, what are you looking for?

Porady

Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia? Porady dla użytkowników systemu Windows

Większość programów do przeglądania obrazów ma wbudowaną funkcję pomagającą zmieniać ich rozmiar. Oto nasze ulubione narzędzia do zmiany rozmiaru obrazu dla systemu Windows. Wybraliśmy wbudowaną opcję, kilka aplikacji firm trzecich, a nawet narzędzie oparte na przeglądarce.

Może trzeba przesłać mniejszą wersję zdjęcia do Facebooka (robią to automatycznie i źle, gdy przesyłasz i tak) lub innego serwisu społecznościowego. Może chcesz zamieścić obraz, który nie jest tak absurdalnie duży w wiadomości e-mail. A może chcesz tylko odpowiedni rozmiar obrazu, aby włączyć do postu na blogu lub dokumentu Word. Niezależnie od powodu, nie jest to wcale trudne, aby zmienić rozmiar obrazu. Zebraliśmy nasze ulubione narzędzia do robienia tego w systemie Windows, niezależnie od tego, czy chcesz zmienić rozmiar tylko jednego obrazu, czy całej partii na raz.

Krótka uwaga na temat zmiany rozmiaru obrazów

Jakość obrazu o zmienionym rozmiarze naprawdę zależy od oryginalnego obrazu, którego rozmiar zmieniasz. Fotografie mają tendencję do robienia tego najlepiej, przynajmniej jeśli zmniejszasz rozmiar obrazu, ponieważ mają dużo szczegółów na początku. Zdjęcia o wysokiej rozdzielczości są bardziej otwarte na rozszerzanie do większych rozmiarów, ale nawet one mają swoje ograniczenia – zbyt duże powiększenie zdjęcia powoduje, że staje się ono ziarniste.

Jeśli pracujesz ze zrzutem ekranu, który zrobiłeś na komputerze lub urządzeniu mobilnym – lub jakimkolwiek obrazem zawierającym tekst – zmiana rozmiaru nie działa zbyt dobrze. To jest w porządku, jeśli chcesz tylko pokazać szeroki wygląd rzeczy, ale nie tak bardzo dla szczegółów. Dlatego lepiej jest przycinać zrzuty ekranu niż zmieniać ich rozmiar.

Użyj programu Paint, aby zmienić rozmiar swoich zdjęć
Program Paint jest podstawowym elementem systemu Windows od wersji 1.0 z 1985 roku. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że używałeś go już wcześniej. Paint otwiera większość popularnych typów plików (BMP, PNG, JPG, TIFF i GIF) i oferuje bardzo proste podejście do zmiany rozmiaru obrazów.

1. W programie Paint otwórz swój obraz, otwierając menu Plik, a następnie klikając polecenie „Otwórz”.

2. Znajdź i zaznacz obraz, którego rozmiar chcesz zmienić, a następnie kliknij przycisk „Otwórz”.

3. Na karcie Strona główna paska narzędzi programu Paint kliknij przycisk „Zmień rozmiar”.

Paint daje Ci możliwość zmiany rozmiaru w procentach lub w pikselach. Domyślnie używa wartości procentowych i to jest dobre dla przybliżonej zmiany rozmiaru. Jeśli potrzebujesz czegoś konkretnego, musisz przełączyć się na używanie pikseli. Gdy wpiszesz wartość poziomą lub pionową, Paint automatycznie utworzy dla Ciebie inną wartość, aby zachować wymiary oryginalnego obrazu.

Użyj IrfanView do zmiany rozmiaru dla wielu obrazów naraz
IrfanView to przede wszystkim przeglądarka obrazów, i to świetna. Jest szybki, lekki i może otworzyć prawie każdy format obrazu w istnieniu (nawet wiele formatów audio i wideo). A co najlepsze, jest darmowa

Nie zawiera wielu narzędzi do edycji i adnotacji edytora obrazu, takiego jak PicPick, ale jest świetny do szybkiej zmiany rozmiaru, kadrowania i obracania obrazów. I istnieje wiele wtyczek, które rozszerzają jego funkcjonalność.

Możesz zmieniać rozmiar według określonych wymiarów (pikseli, centymetrów lub cali) lub według wartości procentowych. IrfanView domyślnie używa wymiarów, co jest przydatne w przypadku, gdy obrazy mają mieć określony rozmiar, ale można przełączyć się na wartości procentowe w celu przybliżonej zmiany rozmiaru.Po wpisaniu wartości szerokości lub wysokości IrfanView automatycznie ustawia drugą wartość, aby zachować wymiary oryginalnego obrazu. Można to wyłączyć, odznaczając pole wyboru „Zachowaj proporcje (proporcjonalne)”.

Użyj narzędzia BulkResizePhotos, aby szybko zmienić rozmiar zdjęcia za pomocą przeglądarki
Jeśli pobieranie i instalowanie kolejnego programu na komputerze nie jest czymś, na co masz ochotę (lub jeśli nie używasz własnego komputera), istnieje wiele narzędzi online do zmiany rozmiaru, do których możesz uzyskać dostęp za pomocą przeglądarki internetowej. Jednym z naszych ulubionych jest BulkResizePhotos, darmowa usługa, która pozwala na zmianę rozmiaru, edycję, przycinanie i kompresję obrazów. Jest również bardzo szybki, ponieważ nie przesyła zdjęć na serwery. Twoje obrazy nigdy nie opuszczą twojego komputera.

Na stronie, kliknij przycisk „Wybierz obrazy”, a następnie znajdź i wybierz obrazy, które chcesz zmienić rozmiar. Możesz wybrać pojedyncze obrazy lub setki na raz. Kliknij przycisk „Otwórz”, gdy będziesz gotowy.

Na następnym ekranie, możesz wybrać sposób zmiany rozmiaru obrazu – Skala, Najdłuższy bok, Szerokość, Wysokość lub Dokładny rozmiar. Wybierz opcję, wpisz rozmiar, który chcesz, a następnie kliknij przycisk „Rozpocznij zmianę rozmiaru”.

Podczas zmiany rozmiaru obrazy są zapisywane w folderze Downloads (lub w folderze, który został skonfigurowany do zapisywania plików pobranych z przeglądarki).Więcej podobnych postów

Komputery i laptopy

Kiedy szukasz nowego laptopa – czy to do szkoły, do pracy, lub do użytku osobistego – najważniejszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest...

Porady

Oto dwa często zadawane przez użytkowników systemu operacyjnego Windows 10 pytania: czy mogę przenieść system Windows 10 na nowy dysk twardy? Jak przenieść Windows...

Ciekawostki

Elon Musk, CEO firmy SpaceX wystrzeliwuje satelity na orbitę i obiecuje dostarczyć szybki szerokopasmowy internet do jak największej liczby ludzi. Kiedy myślisz o przedsiębiorcy-miliarderze...

Ciekawostki

W dzisiejszych czasach można wybrać podstawowy laptop za kilkaset złotych, i będzie on wykonywać swoją pracę. Jednak laptopy wymienione poniżej są dalekie od podstawowych,...

Copyright © 2021 TechMode.