Connect with us

Hi, what are you looking for?

Motoryzacja

Kia Concept EV9 – Koncept nowego elektrycznego SUV-a

Firma Kia zaprezentowała na Los Angeles Auto Show 2021 swój najnowszy model koncepcyjny, Kia Concept EV9, który jest zapowiedzią kolejnego modelu EV w ofercie firmy. Na pierwszy rzut oka przypomina on nieco pudełkowaty kształt Kia Soul EV… ale jakby potężniejszy. Wygląda też na to, że jest kuzynem konceptu Hyundai Seven, który również został zaprezentowany w Los Angeles.

W każdym razie, oto jest, zapowiedź nadchodzącego Kia EV9 all-electric SUV, z zasięgiem do 480 km i możliwością szybkiego ładowania od 10-80% stanu naładowania (SOC) w około 20-30 minut przy użyciu ładowarek 350 kW (800 V).

Kia zapowiedziała, że wraz z premierą modelu Kia EV6, co roku będzie wprowadzać na rynek nowy samochód elektryczny. Zakładając, że ten model jest następny w kolejce, możemy go zobaczyć prawdopodobnie już w 2023 roku.

Kia Concept EV9 bazuje na platformie Electric Global Modular Platform (E-GMP). Ma prawie 5 m długości i rozstaw osi wynoszący 3,1 m.


Południowokoreański producent wyjaśnia, że inspirację czerpie z przełomowego nowego języka projektowania nazwanego „Opposites United”.


We wnętrzu Kia Concept EV9 możemy zobaczyć przestronną kabinę, z płaską podłogą, dużymi oknami i panoramicznym dachem, no i oczywiście współczesnymi elementami stylistycznymi.

Ciekawostką jest 27-calowy ultra-szeroki wyświetlacz zarówno dla zestawu wskaźników, jak i infotainmentu.

Więcej podobnych postów

Komputery i laptopy

Kiedy szukasz nowego laptopa – czy to do szkoły, do pracy, lub do użytku osobistego – najważniejszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest...

Porady

Oto dwa często zadawane przez użytkowników systemu operacyjnego Windows 10 pytania: czy mogę przenieść system Windows 10 na nowy dysk twardy? Jak przenieść Windows...

Ciekawostki

Elon Musk, CEO firmy SpaceX wystrzeliwuje satelity na orbitę i obiecuje dostarczyć szybki szerokopasmowy internet do jak największej liczby ludzi. Kiedy myślisz o przedsiębiorcy-miliarderze...

Ciekawostki

W dzisiejszych czasach można wybrać podstawowy laptop za kilkaset złotych, i będzie on wykonywać swoją pracę. Jednak laptopy wymienione poniżej są dalekie od podstawowych,...

Copyright © 2021 TechMode.