Connect with us

Hi, what are you looking for?

Komputery i laptopy

klawiatury mechaniczne, rodzaje przełączników, wady, zalety oraz ranking 2021

Klawiatury mechaniczne oferują większą precyzję podczas pisania niż klawiatury z gumowymi kopułkami, znane jako klawiatury membranowe, do których wiele osób jest przyzwyczajonych. Modele mechaniczne zapewniają odpowiedni poziom sprzężenia zwrotnego, umożliwiający precyzyjne naciskanie klawiszy, oraz satysfakcjonujący dźwięk podczas naciskania. Te cechy sprawiają, że klawiatury mechaniczne są najlepszym wyborem dla graczy i wszystkich, którzy dużo piszą na klawiaturze.

Ogólnie rzecz biorąc, klawiatury mechaniczne są dość wszechstronne, w zależności od tego, jakie są Twoje preferencje. Istnieje wiele różnych typów przełączników mechanicznych, z trzema głównymi typami: dotykowymi, klikającymi i liniowymi. Nawet przełączniki tego samego typu wykonane przez różne firmy oferują różne odczucia i wrażenia podczas pisania. Wszystko sprowadza się do osobistych preferencji i na szczęście dostępnych jest wiele opcji w szerokiej gamie przełączników, aby lepiej zaspokoić swoje potrzeby. Poniżej umieszczamy listę najpopularniejszych modeli.

SteelSeries Apex Pro

SteelSeries Apex Pro to najlepsza pełnowymiarowa klawiatura mechaniczna dla graczy na rynku. Klawiatura posiada wiele funkcji przeznaczonych dla graczy, które powinny zadowolić większość osób. Klawiatura posiada unikalne ustawienie, które pozwala na regulację odległości wstępnego skoku dla każdego klawisza. Możesz ustawić najniższą wartość, aby uzyskać szybką i czułą reakcję, lub najwyższą, aby uzyskać lepszą dokładność pisania. Klawiatura ma niską latencję, więc nie powinieneś zauważyć żadnych opóźnień, ale możesz jej używać tylko przewodowo. Przyjazne dla użytkownika oprogramowanie SteelSeries Engine pozwala na przeprogramowanie każdego klawisza i dostosowanie podświetlenia RGB. Niestety, przełączniki SteelSeries OmniPoint mają liniowy charakter, więc nie oferują żadnego dotykowego sprzężenia zwrotnego, co nie jest idealne do pisania. Mimo, że jest ona wyposażona w podpórkę pod nadgarstki, która zapewnia dobrą ergonomię.

Ducky One 2

Ducky One 2 to najlepsza klawiatura mechaniczna do pisania. Jest to wszechstronna klawiatura, która jest dostępna w różnych rozmiarach, schematach kolorów i wielu rodzajach przełączników. Możesz przeprogramować każdy z klawiszy, jednak klawiatura nie posiada dedykowanego oprogramowania, więc ustawienia muszą być wykonywane bezpośrednio na klawiaturze. Ponadto, klawiatura ma ograniczoną ergonomię, ponieważ nie posiada podpórki pod nadgarstki, ale mimo to nie powinieneś odczuwać dużego zmęczenia. Biorąc wszystko pod uwagę, pisanie jest fantastyczne i jest to najlepsza klawiatura mechaniczna do użytku biurowego.

Kinesis Freestyle Edge RGB

Jeśli jesteś fanem ergonomicznych klawiatur, to zwróć uwagę na Kinesis Freestyle Edge RGB. Ogólna jakość pisania nie jest tak dobra, jak w przypadku Ducky One 2, ponieważ ma ona nakładki na klawisze z ABS zamiast PBT, ale i tak jest świetnym produktem. Prawdziwie dzielona konstrukcja wymaga czasu, aby się do niej przyzwyczaić, ale kiedy już to zrobisz, możesz rozmieścić dwie połówki klawiatury, jak tylko chcesz, a każda z nich ma wygodną podpórkę pod nadgarstki. Klawiatura nie posiada żadnych ustawień nachylenia, ale można dokupić do niej zestaw Lift Kit, jeśli takie rozwiązanie jest preferowane. Mimo że jest to klawiatura mechaniczna przeznaczona do użytku biurowego, posiada kilka funkcji dla graczy, takich jak podświetlenie RGB, klawisze z możliwością makroprogramowania i dedykowane oprogramowanie. Mimo tego opóźnienia są większe niż w przypadku większości klawiatur do gier.

The Razer BlackWidow V3 Pro

Razer BlackWidow V3 Pro to zdecydowanie najlepsza bezprzewodowa klawiatura mechaniczna. Jest to wysokiej klasy klawiatura dla graczy, a jej główną zaletą jest to, że posiada odbiornik USB i może łączyć się z maksymalnie trzema urządzeniami jednocześnie. Przełączanie między połączeniami USB i Bluetooth jest łatwe dzięki przełącznikowi umieszczonemu po jej lewej stronie.

Jest ona dostępna z dwoma rodzajami przełączników: liniowych Razer Yellow lub klikalnych Green. Przełączniki Green są klikające, więc nie są najlepsze do cichego otoczenia, ale mają niewielki skok i lekko się je naciska. Jakość pisania jest świetna dzięki solidnym, podwójnym nasadkom ABS, a klawisze są stabilne. Ergonomia jest dobra, ponieważ klawiatura posiada odłączaną, pluszową podpórkę pod nadgarstki i dwa ustawienia nachylenia.

Każdy klawisz jest programowalny za pomocą oprogramowania Razer Synapse 3, które niestety jest dostępne tylko dla systemów Windows i macOS. Posiada wbudowaną pamięć, co może okazać się przydatne, jeśli chcesz zapisać swoje ustawienia na komputerze z systemem Windows i przenieść je na inny komputer. Latencja jest bardzo niska, nawet podczas korzystania z Bluetooth, co jest na prawdę świetne. Podsumowując, jest to najlepsza mechaniczna klawiatura Bluetooth.

Więcej podobnych postów

Komputery i laptopy

Kiedy szukasz nowego laptopa – czy to do szkoły, do pracy, lub do użytku osobistego – najważniejszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest...

Porady

Oto dwa często zadawane przez użytkowników systemu operacyjnego Windows 10 pytania: czy mogę przenieść system Windows 10 na nowy dysk twardy? Jak przenieść Windows...

Ciekawostki

Elon Musk, CEO firmy SpaceX wystrzeliwuje satelity na orbitę i obiecuje dostarczyć szybki szerokopasmowy internet do jak największej liczby ludzi. Kiedy myślisz o przedsiębiorcy-miliarderze...

Ciekawostki

W dzisiejszych czasach można wybrać podstawowy laptop za kilkaset złotych, i będzie on wykonywać swoją pracę. Jednak laptopy wymienione poniżej są dalekie od podstawowych,...

Copyright © 2021 TechMode.