Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ciekawostki

Kryptowaluty: wszystko co musisz wiedzieć, aby zacząć je kopać. Oto Krótki poradnik na przykładzie BitCoin.

W ciągu ostatnich kilku lat kryptowaluty przeżywały szalony wzrost popularności. Cena Bitcoina, popularnej kryptowaluty, skoczyła z niskiego poziomu około 4000 dolarów w marcu 2020 r. do ponad 40 000 dolarów na początku stycznia (od tego czasu dramatycznie spadła). Widzieliśmy historie milionerów, jak również przeciętnych ludzi, którzy stracili fortuny handlując wirtualnymi monetami.
Pomimo całego tego zapału i medialnego rozgłosu wokół kryptowalut, stosunkowo niewiele osób faktycznie je posiada, a jeszcze mniej osób rozumie, jak one działają. Sam Bitcoin jest wyceniany na ponad 600 miliardów dolarów, nawet po jego niedawnym upadku, a obsługa sieci Bitcoin zużywa rocznie więcej energii elektrycznej niż kraj o populacji równej Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii razem wziętych. Kryptowaluty mocno namieszały we współczesnym świecie, z tego powodu wszyscy powinniśmy mieć przynajmniej podstawowe pojęcie o tym, jak one działają.

Chcesz poeksperymentować z kryptowalutami, nie inwestując w nie dużej ilości pieniędzy? Chcesz dowiedzieć się, jak powstają kryptowaluty, ale nie odróżniasz XRP od GPU? NiceHash jest prostym programem, który pozwala na wydobywanie, przechowywanie i sprzedawanie monet kryptowalutowych przy użyciu prawie każdego komputera PC. NiceHash to najszybszy i najłatwiejszy sposób, aby zdobyć trochę praktycznego doświadczenia z wirtualnymi monetami, lepiej zrozumieć, jak działają kryptowaluty, a może nawet nieco na tym zarobić.

W dużym uproszczeniu, kryptowaluty są tworzone przez komputery, które rozwiązują bardzo trudne problemy matematyczne i w efekcie są nagradzane wirtualnymi monetami – proces ten nazywa się „wydobyciem”. Wynik tych rozwiązań matematycznych – i emisja nowych monet – jest zapisywany w gigantycznej, publicznej bazie danych zwanej blockchain. Istnieją setki monet kryptowalutowych, choć Bitcoin jest największą i najbardziej znaną z nich.

O ile nie zbudowałeś gigantycznej farmy górniczej, Twój komputer prawdopodobnie nie jest wystarczająco wydajny, aby samodzielnie tworzyć monety. Ale jeśli połączysz zasoby z innymi maszynami, być może będziesz miał więcej szczęścia. Właśnie w tym miejscu pojawia się NiceHash. Oprogramowanie to pozwala Ci połączyć moc obliczeniową Twojego komputera z milionami innych użytkowników. Twoje komputery rozwiązują problemy matematyczne dla „puli”, a Ty otrzymujesz zapłatę w Bitcoin za swój wkład.

Aby korzystać z NiceHash, odwiedź stronę internetową firmy i utwórz konto. Na pulpicie nawigacyjnym kliknij „Mining”, a następnie pobierz program NiceHash Miner (może być konieczne dodanie wyjątku Windows Defender). Program graficzny jest przeznaczony tylko dla systemu Windows, ale jeśli posiadasz komputer Mac lub z systemem Linux, możesz zainstalować NiceHash OS na dysku USB i uruchomić go z niego, jeśli nie przeszkadza Ci bardziej złożony proces konfiguracji (możesz również wypróbować podobny program przyjazny dla komputerów Mac, taki jak MinerGate).

Kiedy rozpoczniesz wydobywanie, NiceHash przeanalizuje sprzęt Twojego komputera (proces ten nazywany jest „benchmarkingiem”) i określi najlepsze rodzaje monet kryptowalutowych do wydobycia. Wydobycie wykorzystuje zarówno CPU, jak i kartę graficzną (lub GPU), ponieważ GPU są wyjątkowo przystosowane do rozwiązywania problemów matematycznych. W ten sposób NiceHash uruchamia złożone programy i algorytmy wymagane do wydobywania monet, podczas gdy Ty zajmujesz się swoimi sprawami.

Po kilku minutach wydobywania, NiceHash pokaże Ci, ile zarabiasz, a także ile Bitcoinów udało Ci się zgromadzić. NiceHash przechowuje Twoje monety w Twoim własnym portfelu kryptowalutowym, ale możesz je przenieść do zewnętrznego serwisu, takiego jak Coinbase, gdzie możesz je śledzić jak akcje, obserwować wahania ich wartości i wymienić na dolary lub inne tradycyjne waluty.

Więcej podobnych postów

Porady

Oto dwa często zadawane przez użytkowników systemu operacyjnego Windows 10 pytania: czy mogę przenieść system Windows 10 na nowy dysk twardy? Jak przenieść Windows...

Komputery i laptopy

Kiedy szukasz nowego laptopa – czy to do szkoły, do pracy, lub do użytku osobistego – najważniejszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest...

Ciekawostki

Elon Musk, CEO firmy SpaceX wystrzeliwuje satelity na orbitę i obiecuje dostarczyć szybki szerokopasmowy internet do jak największej liczby ludzi. Kiedy myślisz o przedsiębiorcy-miliarderze...

Ciekawostki

W dzisiejszych czasach można wybrać podstawowy laptop za kilkaset złotych, i będzie on wykonywać swoją pracę. Jednak laptopy wymienione poniżej są dalekie od podstawowych,...

Copyright © 2021 TechMode.