Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ciekawostki

Najdroższy laptop na świecie. Poznaj ranking najdroższych maszyn na świecie

W dzisiejszych czasach można wybrać podstawowy laptop za kilkaset złotych, i będzie on wykonywać swoją pracę. Jednak laptopy wymienione poniżej są dalekie od podstawowych, i są to najdroższe laptopy na świecie. To urządzenia stworzone dla ludzi, którzy chcą się odróżnić od reszty. Te laptopy to coś więcej niż zwykłe urządzenie, to prestiż i ekskluzywność!

MJ’S Swarovski & Diamond Studded Notebook: 3.5 miliona dolarów

Najdroższy laptop na świecie trafia do MJ’s Swarovski & Diamond Studded Notebook. Ukraińskie studio artystyczne MJ, stworzyło najdroższy na świecie laptop w 2016 roku, jako kolejną odsłonę ich luksusowego asortymentu akcesoriów technicznych. Przechodząc od razu do sedna sprawy, oszałamiająca cena może być przypisana setkom białych i czarnych diamentów wysadzanych na całym laptopie i myszy.

Laptop, sam w sobie jest dość standardowy i nie znajdziemy tutaj nic nadzwyczajnego. Został on wykonany jako ekskluzywny produkt limitowanej kolekcji i nie wiadomo dokładnie, ile laptopów opuściło studio MJ.

Firma wyprodukowała również szereg innych luksusowych laptopów, takich jak Asus Lamborghini Platinum crocodile, Acer Ferrari Gold Python oraz ASUS Eepc VIP Swarovski.

Jest to najdroższy laptop na świecie, jaki kiedykolwiek powstał!

Luvaglio: 1 milion dolarów

Drugi najdroższy laptop na świecie pochodzi od Luvaglio, brytyjskiej firmy. Musisz teraz się zastanawiać, jak zwykły laptop może kosztować milion dolarów, prawda?

Cóż, to całkiem proste, jest on w pełni konfigurowalny, jakkolwiek chcesz, i zawiera jeden z najrzadszych diamentów na świecie jako przycisk zasilania.

Dostaniesz także 17-calowy wyświetlacz OLED, 128GB SSD, odtwarzacz BlueRay, łączność USB i rozpoznawanie linii papilarnych.

Teraz, powiedzmy, że masz pieniądze do wydania i chcesz kupić ten super drogi gadżet. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ, potrzebujesz zaproszenia od dyrektora marki, Roberta Sinclaira, aby to zrobić! Jeśli jednak uda ci się je zdobyć, będziesz dumnym posiadaczem jednego z pierwszych na świecie ręcznie wykonanych laptopów za milion dolarów.

Tulip E-GO Diamond: 355,000 dolarów

Numerem trzy na naszej liście najdroższych laptopów na świecie jest Tulip E-GO Diamond. Kosztujący niesamowitą sumę 355 000 dolarów, ten luksusowy przedmiot został wyprodukowany przez firmę Tulip pod marką E-GO Life-Style B.V.

Jak można się spodziewać, ten laptop działa tak samo jak każdy inny na naszej liście. Zawiera on procesor AMD Turion 64-Bit, 1GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 160GB oraz 12,1-calowy panoramiczny wyświetlacz o rozdzielczości WXGA.

Jednak różni się on znacznie od pozostałych ze względu na swój unikalny design i estetyczny wygląd. Wyglądem przypomina damską torebkę, dzięki czemu jest bardziej modnym dodatkiem niż laptopem.

Wykonany jest z litego palladu, białego złota i inkrustowany brylantami.

Bling My Thing’s “Golden Age” MacBook Air: 26,000 dolarów

W porównaniu do poprzedników ten laptop wydaje się być tani. Wypuszczony w 2008 roku na CeBIT, największych targach komputerowych na świecie, był jednym z pierwszych laptopów pokrytych 24-karatowym złotem i 12 000 kryształów Swarovskiego.

Aby zachować jego ekskluzywność, wyprodukowano tylko 20 sztuk, a po pierwszym wydaniu niektóre z nich sprzedały się za około 39 750 dolarów, zanim cena spadła.

Dziś, wydając 26.000 dolarów dostaniesz 1,6GHZ Intel Core-2 procesor, 2GBs pamięci RAM, dysk twardy 80GB i 13-calowy wyświetlacz. Nie brzmi to zbyt nowocześnie.

Więcej podobnych postów

Porady

Oto dwa często zadawane przez użytkowników systemu operacyjnego Windows 10 pytania: czy mogę przenieść system Windows 10 na nowy dysk twardy? Jak przenieść Windows...

Komputery i laptopy

Kiedy szukasz nowego laptopa – czy to do szkoły, do pracy, lub do użytku osobistego – najważniejszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest...

Ciekawostki

Elon Musk, CEO firmy SpaceX wystrzeliwuje satelity na orbitę i obiecuje dostarczyć szybki szerokopasmowy internet do jak największej liczby ludzi. Kiedy myślisz o przedsiębiorcy-miliarderze...

Porady

Większość programów do przeglądania obrazów ma wbudowaną funkcję pomagającą zmieniać ich rozmiar. Oto nasze ulubione narzędzia do zmiany rozmiaru obrazu dla systemu Windows. Wybraliśmy...

Copyright © 2021 TechMode.