Connect with us

Hi, what are you looking for?

Zapowiedzi

Netflix uruchamia pierwsze gry mobilne na Androida na całym świecie

Netflix uruchamia swoje pierwsze pięć gier mobilnych, dostępnych do w swojej aplikacji Android, zapowiadając również wsparcie dla iOS w najbliższych miesiącach. Gry są dostępne dla osób posiadających telefon lub tablet z systemem Android: Są one wymienione w sklepie Google Play jako indywidualne pliki do pobrania już od wtorku.

W aplikacji Netflix, gry będą dostępne w rzędzie na stronie głównej, w nowej karcie gier lub z rozwijanego menu dla kategorii. Początkowo gry będą wymagały pobrania, ale docelowo będą różnić się dostępnością – niektóre będą do pobrania, inne będą wymagały połączenia z internetem. Żadna z gier Netflixa nie zawiera jednak reklam, nie jest kupowana w aplikacji ani nie wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Obecnie dostępne są następujące gry:
– Stranger Things: 1984
– Stranger Things 3: The Game
– Shooting Hoops
– Teeter Up
– Card Blast

Trzy ostatnie gry były częścią testów gier mobilnych Netflixa w Polsce, Hiszpanii i Włoszech na początku tego roku.

Ruch ten jest najnowszym, największym krokiem w wysiłkach Netflixa, aby gry wideo stały się częścią jego standardowych subskrypcji. Netflix potwierdził w lipcu, że będzie rozwijać się do gier dla urządzeń mobilnych, takich jak telefony i tablety dostępne na swojej istniejącej usługi bez dodatkowych kosztów dla abonentów. Ekspansja stanowi jej najbardziej znaczący ruch do nowego rodzaju rozrywki, ponieważ Netflix rozpoczął streaming w 2007 roku, a swój pierwszy oryginalny program wydał w 2012 roku.

Pojawienie się gier rozszerza Netflix z jego działalności podstawowej programów telewizyjnych i filmów jako największy na świecie serwis subskrypcji wideo. Firma wielokrotnie wskazywała na takie fenomeny gier jak Fortnite, a także na potęgę YouTube, jako na najgroźniejszą konkurencję, ze względu na ogromną liczbę godzin rozrywki, jaką oferują na całym świecie.

Netflix chce pójść od krok do przodu względem konkurencji, czyniąc gry dodatkową częścią swojego abonamentu. Konkurenci oferują swoje usługi gier jako samodzielne produkty, zazwyczaj również w pakiecie z grupą innych usług.

Netflix nakreślił swoje szerokie ambicje wobec rynku gier, wskazując, że ostatecznie przewiduje realizowanie gier konsolowych dla Xbox i PlayStation.

Więcej podobnych postów

Komputery i laptopy

Kiedy szukasz nowego laptopa – czy to do szkoły, do pracy, lub do użytku osobistego – najważniejszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest...

Porady

Oto dwa często zadawane przez użytkowników systemu operacyjnego Windows 10 pytania: czy mogę przenieść system Windows 10 na nowy dysk twardy? Jak przenieść Windows...

Ciekawostki

Elon Musk, CEO firmy SpaceX wystrzeliwuje satelity na orbitę i obiecuje dostarczyć szybki szerokopasmowy internet do jak największej liczby ludzi. Kiedy myślisz o przedsiębiorcy-miliarderze...

Ciekawostki

W dzisiejszych czasach można wybrać podstawowy laptop za kilkaset złotych, i będzie on wykonywać swoją pracę. Jednak laptopy wymienione poniżej są dalekie od podstawowych,...

Copyright © 2021 TechMode.