Connect with us

Hi, what are you looking for?

Motoryzacja

Nissan Silva – kultowe auto lat 60 w nowej futurystycznej Odsłonie

Wiceprezes Nissan Design Europe Matthew Weaver stworzył projekt 3d nowoczesnego Nissana Silvia po tym, jak poproszono go o ponowne wyobrażenie sobie samochodu z historii producenta w elektrycznej przyszłości. Jak widać Nissan nie zapomina o klasyce, przygotowując się do kolejnych wyzwań.

Projekt Weavera czerpie inspirację z pierwszej generacji Silvii. Oryginał można zobaczyć po lewej stronie powyższego zdjęcia. Samochód zadebiutował na targach motoryzacyjnych w Tokio w 1964 roku i wszedł do sprzedaży w następnym roku. Samochód był modelem specjalnym, budowanym częściowo ręcznie, opartym na tym samym podwoziu, co Datsun Fairlady 1600 SP311. W okresie produkcji firma wyprodukowała tylko 554 egzemplarze.

„Silvia wyprzedzała swoją epokę, w bardzo spokojny, niedopowiedziany sposób. Bardzo dobrze się zestarzała i dziś nadal miałaby swoje miejsce na drogach. Jest również doskonałym przykładem tego, czego oczekuje się od produktu globalnego: wysokiej jakości i uniwersalnego wyglądu” – powiedział Weaver.

Jego projekt zachowuje wyraźną linię, która oddziela górną i dolną część nadwozia od oryginału. Weaver nieco zmodyfikował projekt, wprowadzając delikatne zagłębienie błotników w górnej części nadkoli.

Z przodu znajdują się małe, okrągłe reflektory. Ponieważ auta elektryczne mają inne potrzeby w zakresie chłodzenia, nie ma tutaj już klasycznej kratki. Z tyłu znajdują się małe paski na tylne światła, które podążają za linią biegnącą przez bok nadwozia.

Po pierwowzorze, Nissan ożywił model Silvia w 1975 roku jako kompaktowe sportowe coupe. Model ten przeznaczony był dla kierowców szukających pojazdu o dobrych osiągach, ale chcących czegoś bardziej przystępnego cenowo. Pojazd sprzedawany był w tej formie przez dziesięciolecia, aż Nissan zakończył jego produkcję w 2002 roku.

Nissan nigdy nie używał nazwy Silvia w USA. Model ten był jednak dostępny w Ameryce pod nazwą 200SX, a później 240SX.

Więcej podobnych postów

Komputery i laptopy

Kiedy szukasz nowego laptopa – czy to do szkoły, do pracy, lub do użytku osobistego – najważniejszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest...

Porady

Oto dwa często zadawane przez użytkowników systemu operacyjnego Windows 10 pytania: czy mogę przenieść system Windows 10 na nowy dysk twardy? Jak przenieść Windows...

Ciekawostki

Elon Musk, CEO firmy SpaceX wystrzeliwuje satelity na orbitę i obiecuje dostarczyć szybki szerokopasmowy internet do jak największej liczby ludzi. Kiedy myślisz o przedsiębiorcy-miliarderze...

Ciekawostki

W dzisiejszych czasach można wybrać podstawowy laptop za kilkaset złotych, i będzie on wykonywać swoją pracę. Jednak laptopy wymienione poniżej są dalekie od podstawowych,...

Copyright © 2021 TechMode.