Connect with us

Hi, what are you looking for?

Smartphony

Nokia G21: ekran LCD 90 Hz, aparat 50 MP, 3 dni pracy na jednym ładowaniu. Co jeszcze?

Następca modelu G20 doczekał się ulepszeń baterii, ekranu i aparatu. Żadna z tych aktualizacji nie sprawi, że od wrażeń zakręci Ci się w głowie. Firma Nokia po prostu skupia się na rozsądnych, niezawodnych konstrukcjach.

Ta niezawodność nowego modelu G21 polega przede wszystkim na tym, że telefon działa przez trzy dni między ładowaniami dzięki imponującej baterii o pojemności 5,050 mAh. HMD wprowadziło poprawki do trybów oszczędzania energii, czyniąc je mniej restrykcyjnymi. Pozwoliło to firmie włączyć pierwszy poziom oszczędzania baterii przy 20% (zamiast 10%), przy 10% uzyskuje się drugi poziom oszczędzania energii, aby jeszcze bardziej wydłużyć żywotność baterii.

Poprzednik modelu, czyli G20 również posiada baterię o pojemności 5,050 mAh i tak samo miał zapewniać 3-dniową żywotność baterii. Poprawia się jednak maksymalna prędkość ładowania, dzięku przejściu na obsługę ładowarek o mocy do 18W. Jednakże, telefon standardowo wyposażony jest w ładowarkę o mocy 10W, więc jeżeli zależy nam na skróceniu czasu ładowania sami musimy kupić mocniejszą ładowarkę. Telefon jest za to o 5% smuklejszy, przechodząc z 9,2mm do 8,5mm.

Drugim dużym uaktualnieniem w G21 jest wyświetlacz o wysokiej częstotliwości odświeżania – 6,5″ LCD pracujący z częstotliwością do 90Hz, co jest pierwszym dla serii G. Kolejną nowością w tej serii jest możliwość strumieniowania Netflixa w HD, co jest wszystkim, czego potrzebuje użytkownik tego telefonu, ponieważ wyświetlacz nadal ma rozdzielczość 720p+. Ponadto, jeśli chcesz mieć realną, 3-dniowa żywotność baterii, musisz włączyć tryb adaptacyjny dla wyświetlacza tak, że jego częstotliwość odświeżania spadnie do 60 Hz, aby zaoszczędzić baterię. Oczywiście jedynie w przypadku, gdy 90 Hz nie jest potrzebne.

Następna sprawa to aparat fotograficzny. Główna kamera posiada nowy sensor 50MP (G20 miał sensor 48MP). Nokia nie mówi nic o aperturze obiektywu i wielkości sensora, skupiając się zamiast tego na funkcji Super Resolution, która zwiększa szczegółowość przechwytywanych obrazów. Jest też tryb nocny. Wszystko to jest miłe, ale 5MP ultrawide z G20 zniknęło, pozostawiając tylko 2MP kamerę makro i 2MP czujnik głębi. 5MP to nie było dużo, ale lepsze to niż nic.

Nokia G21 posiada zauważalnie wydajniejszy chipset – Unisoc T606. Ten 12nm chip ma dwa rdzenie Cortex-A75 i sześć rdzeni A55. To dość duży skok w górę względem Helio G35, który miał tylko osiem rdzeni A53. Procesor graficzny to Mali G57 MP1.

Nokia G21 będzie dostępna wkrótce w cenie poniżej 1 tyś zł. Nowy model będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych, Nordic Blue i Dusk, i będzie zawierać ładowarkę o mocy 10W oraz kabel USB.

Więcej podobnych postów

Porady

Oto dwa często zadawane przez użytkowników systemu operacyjnego Windows 10 pytania: czy mogę przenieść system Windows 10 na nowy dysk twardy? Jak przenieść Windows...

Komputery i laptopy

Kiedy szukasz nowego laptopa – czy to do szkoły, do pracy, lub do użytku osobistego – najważniejszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest...

Ciekawostki

Elon Musk, CEO firmy SpaceX wystrzeliwuje satelity na orbitę i obiecuje dostarczyć szybki szerokopasmowy internet do jak największej liczby ludzi. Kiedy myślisz o przedsiębiorcy-miliarderze...

Ciekawostki

W dzisiejszych czasach można wybrać podstawowy laptop za kilkaset złotych, i będzie on wykonywać swoją pracę. Jednak laptopy wymienione poniżej są dalekie od podstawowych,...

Copyright © 2021 TechMode.