Connect with us

Hi, what are you looking for?

Smartphony

Nowy Samsung Galaxy S2 ma zwiększyć wpływ firmy na rynku telefonów premium kosztem Apple

Samsung z każdym rokiem coraz bardziej traci rynek drogich telefonów premium na rzecz Apple. Galaxy S22 ma za zadanie odwrócić ten trend.

Stawka jest wyższa niż kiedykolwiek dla telefonów Samsung Galaxy. Nowy Galaxy S22 i jego rodzeństwo to najbardziej zaawansowane urządzenia flagowe w historii firmy, ale jej udział w rynku telefonów premium nadal się kurczy.

Globalny udział Samsunga w rynku telefonów w cenie wyższej niż 3 tys zł spadł o jedną trzecią w ciągu ostatnich dwóch lat, z 28% w 2019 r. do 18% w trzecim kwartale 2021 r. W tym samym okresie, według firmy analitycznej IDC, udział Apple wzrósł z 63% do 72%.

Kiedy jedna marka dominuje, inni pozbywają się swoich słabszych produktów, a konsumenci kończą z mniejszym wyborem. Przemysł smartfonów w kategorii premium od dawna nie ma już konkurencji w postaci firm Motorola i LG, które wycofały się z rynku flagowych telefonów w obliczu dominacji Apple.

Apple wygrywa ten pojedynek z jednego powodu: posiada ogromne zyski na potężnym rynku chińskim, korzystając z nieobecności Samsunga w tym kraju. W Nieco ponad jeden na każde pięć iPhone’ów jest sprzedawany właśnie w Chinach.

W swoim dążeniu do globalnej dominacji, Samsung prowadzi dwa wyścigi w tym samym czasie, walcząc o rynek w kategorii midrange oraz telefonów budżetowych, gdzie konkuruje z markami takimi jak Oppo, Xiaomi i innymi chińskimi markami. Z drugiej strony seria S i Z walczy o dominację rynku z flagowcami od Apple.

Telefony z serii Galaxy S22: samotne starcie z Apple?
Samsung podjął kilka ryzykownych działań, aby odzyskać swój udział w rynku premium kosztem Apple, kończąc linię Galaxy Note i integrując swoje możliwości rysika w najdroższych modelach Samsung Galaxy S22 Ultra i Samsung Galaxy Z Fold 3.

Samsung chce również postawić na składane telefony. Sprzedaż serii Z stanowi prawie 8 milionów z 9 milionów dostępnych na rynków składanych telefonów, sprzedanych globalnie w 2021 roku. Wciąż jednak stanowią one tylko ułamek z 270 milionów telefonów, które Samsung sprzedał w 2021 roku.

Poza opiniami wybrednych klientów, Samsung S22 napotka inne przeszkody, aby wygrać udział w rynku telefonów premium w 2022 roku. Niedobór chipów nadal szaleje, wpływając na wszystko, od telefonów, poprzez samochody aż do lodówek a analitycy sugerują, że niedobór komponentów i łańcucha dostaw spowodują dalsze utrudnienia w produkcji telefonów.

Oczywiście w tym roku czeka nas też premiera nowego Apple iPhone 14, dając S22 więcej konkurencji. Wojna Samsunga na dwa fronty trwa nadal.

Więcej podobnych postów

Komputery i laptopy

Kiedy szukasz nowego laptopa – czy to do szkoły, do pracy, lub do użytku osobistego – najważniejszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest...

Porady

Oto dwa często zadawane przez użytkowników systemu operacyjnego Windows 10 pytania: czy mogę przenieść system Windows 10 na nowy dysk twardy? Jak przenieść Windows...

Ciekawostki

Elon Musk, CEO firmy SpaceX wystrzeliwuje satelity na orbitę i obiecuje dostarczyć szybki szerokopasmowy internet do jak największej liczby ludzi. Kiedy myślisz o przedsiębiorcy-miliarderze...

Ciekawostki

W dzisiejszych czasach można wybrać podstawowy laptop za kilkaset złotych, i będzie on wykonywać swoją pracę. Jednak laptopy wymienione poniżej są dalekie od podstawowych,...

Copyright © 2021 TechMode.