Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ciekawostki

Pobieranie muzyki za darmo – oto 10 legalnych źródeł, z których możesz bez obaw pobierać mp3

Każdy użytkownik Internetu wie, że pobieranie treści chronionych prawem autorskim bez zgody właściciela praw autorskich jest nielegalne. Polityka ta jest szczególnie rygorystyczna w przypadku muzyki, ponieważ największe wytwórnie płytowe i studia zainwestowały wiele czasu, pieniędzy i wysiłku, aby chronić swoją własność intelektualną. Tworzenie nieautoryzowanych kopii nagrań muzycznych chronionych prawem autorskim jest niezgodne z prawem i może narazić Cię na odpowiedzialność cywilną i karną.

Założę się, że słyszałeś o DMCA, SOPA, PIPA i wiesz, że te prawa mają na celu ograniczenie piractwa online, nawet jeśli treść znajduje się na zagranicznej stronie. Prawdę mówiąc, prawa regulujące odtwarzanie i dystrybucję muzyki są bardzo skomplikowane. Istnieją dziesiątki różnych organizacji zajmujących się pobieraniem tantiem w imieniu artystów. Nawet jeśli konsument zakupił komercyjny album muzyczny lub utwory, nie jest on w rzeczywistości właścicielem praw autorskich, a zatem utwór nie może być legalnie wykorzystany jako podkład muzyczny do filmu lub animacji.

Może się wydawać, że cała muzyka w Internecie jest albo darmowa, albo legalna. Jednak w rzeczywistości tak nie jest. Istnieje zarówno DARMOWA jak i LEGALNA muzyka! Oto 10 oficjalnych źródeł oferujących legalny dostęp do darmowej muzyki i możliwość jej pobierania.

Amazon
Jeden z największych sprzedawców muzyki na świecie posiada ponad 40 tysięcy utworów dostępnych za darmo. Chociaż wybór jest bardzo szeroki, większość utworów dostępnych za darmo jest autorstwa nieznanych artystów. Gatunki obejmują country, folk, rock, gospel, pop, rap & hip-hop oraz soundtracki. Możesz być pewien, że jakość audio utworów do pobrania jest raczej wysoka.

Google Play
Aplikacja Google Play posiada sekcję zwaną Próbnik antenowy (Antenna Sampler), w której można znaleźć wybór darmowych utworów (aktualizowanych co miesiąc) od początkujących artystów z różnych gatunków. Jest też kilka darmowych utworów klasycznych na stronie głównej Sklepu Muzycznego Google Play.

Last.fm
Last.fm posiada sekcję darmowych plików muzycznych do pobrania. Aby zapisać darmowe utwory, nie trzeba być nawet zalogowanym. Nie znajdziesz tu raczej nowych utworów popularnych artystów, choć jest wiele darmowych utworów nowych zespołów i muzyków indie.

Free Music Archive
Zasób oferuje prawie 90 tysięcy darmowych utworów, nielicencjonowanych lub na licencji CreativeCommons. Większość muzyki, którą można tu znaleźć pochodzi od niezależnych i mniej znanych artystów, ale jest też kilka dużych nazwisk. Jakość dźwięku jest raczej wysoka, do 320Kbps.

Jamendo
Jamendo oferuje ponad 150.000 utworów na licencji Creative Commons. Wszystkie utwory i albumy są dostępne do pobrania bez konieczności rejestracji. Wystarczy, że wybierzesz opcję „Darmowe pobieranie do użytku osobistego”. Jeśli chcesz wykorzystać utwór do celów komercyjnych, musisz wybrać inny rodzaj licencji (od 4,99 €).

SoundCloud
Polityka SoundCloud mówi, że możesz przesyłać i udzielać opcji pobierania dla utworów, jeśli jesteś ich właścicielem lub masz pozwolenie na ich dystrybucję. Oznacza to, że można tu znaleźć mnóstwo darmowych, legalnych plików do pobrania od niezależnych artystów, a także darmowe remiksy i covery popularnych piosenek.

NoiseTrade
NoiseTrade to wspaniała strona łącząca nowych artystów z ich fanami. Oferuje tysiące darmowych utworów wgrywanych przez nadchodzące talenty z całego świata. Aby zapisać utwór, zalecane jest założenie konta. Jeśli spodoba Ci się jakaś piosenka, możesz również dać artyście kilka dolarów napiwku za jego wspaniałą pracę.

PureVolume
PureVolume to społeczność artystów i fanów muzyki. Muzycy mogą tam zamieszczać swoje utwory, a słuchacze mogą pomagać artystom, pobierając lub słuchając ich piosenek i oceniając je. Większość artystów na PureVolume ma włączone pobieranie, więc możesz cieszyć się wspaniałą muzyką za darmo.

Vimeo
To trochę dziwne widzieć serwis wideo na tej liście. Piosenki mogą być używane jako akompaniament do filmów Vimeo lub po prostu do słuchania offline. Aby pobrać utwór, musisz utworzyć konto Vimeo i zalogować się.

Overclocked Remix
Ten zasób oferuje tony muzyki z gier wideo, które użytkownicy mogą przesyłać strumieniowo, pobierać bezpośrednio przez mirrory lub BitTorrent. Wiele remixów pochodzi od profesjonalnych kompozytorów. Niektórzy z nich zostali nawet zaangażowani do stworzenia ścieżki dźwiękowej do jednej z popularnych gier.

Więcej podobnych postów

Komputery i laptopy

Kiedy szukasz nowego laptopa – czy to do szkoły, do pracy, lub do użytku osobistego – najważniejszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest...

Porady

Oto dwa często zadawane przez użytkowników systemu operacyjnego Windows 10 pytania: czy mogę przenieść system Windows 10 na nowy dysk twardy? Jak przenieść Windows...

Ciekawostki

Elon Musk, CEO firmy SpaceX wystrzeliwuje satelity na orbitę i obiecuje dostarczyć szybki szerokopasmowy internet do jak największej liczby ludzi. Kiedy myślisz o przedsiębiorcy-miliarderze...

Ciekawostki

W dzisiejszych czasach można wybrać podstawowy laptop za kilkaset złotych, i będzie on wykonywać swoją pracę. Jednak laptopy wymienione poniżej są dalekie od podstawowych,...

Copyright © 2021 TechMode.