Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gadżety

Projektory przenośne, ranking 2021

Te małe cuda umożliwiają oglądanie filmów podczas biwakowania lub oglądanie filmów na dużym ekranie na podwórku – a wszystko to bez konieczności noszenia ze sobą dużego telewizora. Przenośny projektor działa na baterie i jest mniej więcej wielkości dużego głośnika Bluetooth. Większość miniaturowych projektorów może przesyłać strumieniowo Netflix, Hulu, Disney Plus, Amazon Prime Video i inne serwisy streamingowe bez konieczności dodawania kolejnego urządzenia.

Istnieją jednak pewne minusy przenośnego projektora. Jednym z nich jest to, że jakość obrazu z mini projektora nie jest zbyt jasna – uzyskasz tylko ułamek jasności tradycyjnego projektora kina domowego, więc jeśli rozmiar projekcji będzie zbyt duży, obraz będzie dość niewyraźny. Co więcej, zbyt dużo światła z otoczenia może sprawić, że Twój film nie będzie nadawał się do oglądania. Inną kwestią jest to, że projektory kieszonkowe zazwyczaj oferują niższą rozdzielczość. Co więcej, baterie przenośnych projektorów nie mają w sobie wielu godzin życia – jeśli będziesz ostrożny, bateria mini projektora powinna wystarczyć na jeden film, ale to wszystko.

Anker Nebula Mars II Pro

Mars II Pro jest najlepszą opcją kompaktowego projektora ze względu na jego wydajność, ogólną jakość obrazu, łatwość użycia i ogólną konstrukcję. To przenośne urządzenie jest nieco większe i droższe niż jakikolwiek inny przenośny projektor, ale dodatkowe pieniądze i rozmiar są tego warte.

Wbudowana bateria o pojemności 12,500-mAh wystarczy na około 3,5 godziny oglądania filmów, lub o wiele dłużej, jeśli będzie nam służył jako głośnik Bluetooth. Posiada on wszystkie niezbędne aplikacje, oraz wbudowaną pamięć wewnętrzną o pojemności 8GB w celu oglądania offline. Pasek ze sztucznej skóry sprawia, że przenoszenie projektora na zewnątrz jest bardzo łatwe.

ViewSonic M2

Dzięki rozdzielczości 1080p, w porównaniu z 720p w przypadku projektora Anker, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że podczas oglądania z bliska lub przy naprawdę dużym rozmiarze ekranu pojawi się struktura pikseli lub „efekt drzwi ekranowych”. W większości przypadków 720p jest jednak w sam raz, a obraz wyświetlany przez projektor Anker jest równie dobry lub lepszy pod wieloma względami.

Viewsonic jest większym projektorem wideo niż inne na tej liście i brakuje mu wbudowanej baterii, więc będziesz musiał dostarczyć własny zestaw baterii USB-C, jeśli chcesz, aby ten projektor zewnętrzny był naprawdę przenośny. Nie ma również uchwytu, a głośniki są gorsze niż w projektorze Anker. Mimo to, jeśli chcesz 1080p i przenośności, jest to dobry wybór.

LG PH30N

PH30N jest nie tylko tańszy od dwóch powyższych, ale również malutki. Ten mini projektor mieści się w mojej dłoni, a mimo to tworzy obraz o rozdzielczości 720p. Posiada wejście na kabel HDMI oraz złącze USB, które może być w stanie uruchomić streaming stick z wewnętrznej baterii LG.

Złącze USB jest ważne, ponieważ LG nie ma wbudowanych aplikacji. Moc światła jest o połowę mniejsza niż w Anker Mars II Pro i M2, choć ich współczynniki kontrastu są mniej więcej takie same. Wewnętrzna bateria przenośnego mini projektora powinna wystarczyć na około dwie godziny pracy w najciemniejszym trybie projektora. Czas pracy na baterii będzie krótszy, jeśli zasilany będzie również odtwarzacz strumieniowy.

BenQ GV1

Ten mini projektor jest niewiele większy od puszki Coli i posiada odchylaną głowicę, która ułatwia umieszczenie projektora tam, gdzie nam to pasuje lub gdzie jest potrzebny.

Niestety, piękno tego przenośnego projektora jest w dużej mierze jego największą zaletą, pośród kilku wad. Wyświetlany obraz nie jest zbyt jasny, współczynnik kontrastu jest dość niski, a obraz wyświetlany jest tylko w rozdzielczości 480p. Można to wszystko usprawiedliwić, biorąc pod uwagę rozmiar i cenę, ale jest on również dość trudny w użyciu. Wewnętrzny sklep z aplikacjami jest frustrujący, niektóre aplikacje zawieszają się lub odmawiają prawidłowego ładowania, a jego jedno wejście (USB-C z dołączonym kluczem do połączenia HDMI), neguje zdolność do uruchomienia streamingu bez zewnętrznego zasilania.

Więcej podobnych postów

Komputery i laptopy

Kiedy szukasz nowego laptopa – czy to do szkoły, do pracy, lub do użytku osobistego – najważniejszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest...

Porady

Oto dwa często zadawane przez użytkowników systemu operacyjnego Windows 10 pytania: czy mogę przenieść system Windows 10 na nowy dysk twardy? Jak przenieść Windows...

Ciekawostki

Elon Musk, CEO firmy SpaceX wystrzeliwuje satelity na orbitę i obiecuje dostarczyć szybki szerokopasmowy internet do jak największej liczby ludzi. Kiedy myślisz o przedsiębiorcy-miliarderze...

Ciekawostki

W dzisiejszych czasach można wybrać podstawowy laptop za kilkaset złotych, i będzie on wykonywać swoją pracę. Jednak laptopy wymienione poniżej są dalekie od podstawowych,...

Copyright © 2021 TechMode.